Warning: mysql_connect(): Access denied for user 'yznwqjx_baza'@'10.254.34.70' (using password: YES) in /home/kock/ftp/www/kock/www/_config.inc on line 16

Warning: mysql_select_db() expects parameter 2 to be resource, boolean given in /home/kock/ftp/www/kock/www/_config.inc on line 17

Pierwsza praca i formalności

Skończyłeś w tym roku szkołę średnią i przed podjęciem studiów w październiku chcesz do tego czasu podjąć się jakieś pracy.
Czy musisz załatwić jakieś formalności w Urzędzie Pracy ZANIM zaczniesz szukać pracy? Czy może pierw powinieneś znaleźć pracodawcę i dopiero potem rejestrować się w Urzędzie Pracy?

Jeśli chcesz skorzystać z pośrednictwa Urzędu Pracy, możesz się tam zarejestrować. Będziesz wówczas objęty ubezpieczeniem zdrowotnym, możesz zapisać się na jakieś dodatkowe kursy, skorzystać z porady na temat pisania CV, prowadzenia rozmowy kwalifikacyjnej, przejrzeć oferty pracodawców itp
Ale rejestracja w UP nie jest obowiązkowa, możesz sam poszukać sobie pracodawcy i wizyta w UP nie jest do tego wymagana (chyba że pracodawca wyrazi takie życzenie, bo oferowane stanowisko pracy będzie finansowane przez Urząd Pracy).
Aby podjąć pracę potrzebny Ci będzie numer NIP (Numer Identyfikacji Podatkowej), nadawany raz na całe życie we właściwym ze względu na miejsce zamieszkania Urzędzie Skarbowym. Gdy już znajdziesz pracę będziesz też musiał wybrać sobie jakiś Fundusz Emerytalny. Jeśli praca, o która się starasz będzie miała coś wspólnego z żywnością (handel, produkcja, restauracja itp) będziesz potrzebował książeczkę sanepidu, sam ją musisz wyrobić. Przydałoby się też konto w banku, na ewentualne wynagrodzenie.
Ubezpieczenie masz jeszcze ze szkoły, o ile takie wykupiłeś na początku roku szkolnego więc UP nie jest konieczny.autor:

Wykonywanie stron internetowych -labofarts.pl
php flash wizytowki i inne projekty graficzne
stat4u